фото дня

новости

11.02.2012 (09:46) Фотовиставка "ФотоАрхіМетрія" (4 лютого – 14 березня 2012)
  Київський фотоклуб "9х12" запрошує на  виставку &quo...

Лента новостей

Ланта комментариев

Александр Науменко
Норвегия. Остров Senja. Туманное море

Александр Науменко:
http://naumenkophotographer.com.ua/galereya/evropa/norway/senja/senjamisty.html Original size ...

Комментариев: 1
Александр Науменко
Италия. Тоскана. Осенний вечер в долине Val d'Orcia

Александр Науменко:
http://naumenkophotographer.com.ua/galereya/evropa/italy/valdorcia/autumnorcia.html Original s...

Комментариев: 1

реклама

О клубе

Фотоклуб засновано у 1997 р.

Його відмінністю від інших подібних об’єднань від початку було те, що він завжди був фотоклубом-школою. А тому, склад учасників клубу постійно оновлюється і більшість з них – це люди, які серйозно займаються фотографією не більше трьох років. За час роботи через нього пройшло більше 300 захоплених фотомистецтвом аматорів і професіоналів. Учасники клубу неодноразово перемагали на фотоконкурсах українських фотожурналів. Багато вихідців з клубу працюють фотокорами у київських газетах і журналах, або в інший спосіб пов’язані з професійною фотографією.


На клубних зустрічах відбуваються обговорення фоторобіт і проходять заняття навчальної групи. Вік учасників клубу не обмежується. Більшість з нас – молодь і такі, що безумовно відчувають себе молодими і завзятими. Навчання у фотоклубі безплатне. Навчальний цикл розрахований на два роки. Клуб щомісяця влаштовує кілька фотопленерів.

У 2003-2007 рр. зміст фотоуроків керівника клубу Чекановського Андрія був втілений у серії його статей у вітчизняному фотожурналі dFOTO. Клуб веде електронну розсилку фотоновин на більше ніж 400 адрес. “9х12» намагається втілити ідею „живого фотокільця” – зустрічей і обговорень клубних фотоколекцій разом з іншими фотоклубами. Зі своєю збіркою фоторобіт київські аматори побували у фотоклубах Рівного, Житомира, Вінниці, Керчі, Енеродара і Чернівців, приймали колег з київського фотоклубу „Ікар”, рівненського «Простір фото» і клубу „Скифія” (Енергодар). У 2007 р. «9х12» активізував роботу з проведення фотовиставок, не тільки своїх, але й експозицій з фотоклубів України, збірок робіт міжнародних фотосалонів, відомих іноземних авторів.

Адреса фотоклубу: Київ-03148, вул. Академіка Корольова, 5А, приміщення клубу „Берегиня”.


Виставки і заходи фотоклубу „9х12”за останні роки.
2005 р., вересень.  Виставка „Homo et orbis”. Галерея Фонду сприяння розвитку мистецтв. Київ.
2005 р., грудень-січень.  „Ірак очима миротворця” (А.Корж). Галерея Фонду сприяння розвитку мистецтв. Київ.
2006-2008 рр., травень.  Експозиція на фестивалі фотоклубів України під час Київського Фотоярмарку.
2007 р., травень.  Показ клубної фотоколекції у київському клубі „Ікар”.
2007 р. серпень.  Виставка „Одним кадром” (В. Докторов). Галерея Фонду сприяння розвитку мистецтв.
2007 р. вересень.  Екологічний фотоконкурс „Світ довкола”, участь у підсумковій виставці.
2007 р., вересень.  Виставка „Врізнобій”, Галерея Будинку Вчених НАН України. Київ.
2007 р., грудень.  Показ клубної фотоколекції у рівненському клубі „Простір фото”.
2007 р., грудень.  Показ клубної фотоколекції у Чернівцях на запрошення клубу „Інший вимір”.
2008 р., січень.  Організація в Києві фотовиставки «Провідні фотохудожники України» разом із галереєю А.Купчинського (Рівне).
2008 р., березень.  Колективна виставка фотоклубу «Різні погляди», м. Чернігів, Обласний художній музей.
2008 р., травень.  Виставка фотоклубу «Навіщо грають у війну», Київська спеціалізована молодіжна бібліотека «молода Гвардія».
2008 р., червень-липень.  Колективна виставка фотоклубу в м. Енергодар (Запорізька обл.). (У вересні – організація виставки-відповіді клубу із Запорізької обл. у Києві).
2008 р., вересень.  Участь у фото пленері в Седніві (Чернігівська обл.).
2008 р., жовтень.  Участь у Вінницькому фото пленері і виставці за його підсумками (січень-лютий 2009 р. Вінницький краєзнавчий музей).
2008 р., листопад –2009 р., січень.  Організація фотовиставок у м. Києві: «Від Різдва до Різдва. Кращі роботи фотосалону Волинь на Покрову-2008 (FIAP)»; «Київ і кияни» – київське відділ. СФХУ; народного фотоклубу «Чернігів»; «Відомі фотохудожники світу зі збірки фотогалереї А.Купчинського».
2009 р., лютий  Виставка фотоклубу «9х12» у м. Кривий Ріг.

З 2003 р. Постійна участь у конкурсах і фототурнірах журналу dFOTO і багаторазові перемоги в них. Участь у щорічному конкурсі „Мій Canon” (дипломи, участь у підсумкових виставках). Постійна участь на протязі 10 років у щорічних міських конкурсах художньої самодіяльності на рівні району і міста, дипломи і почесні грамоти за фотороботи.

2007-2008 рр. – участь у фото салонах FIAP у м. Рівному: Фотобієнале 2007, Фотовернісаж на Покрову 2007 і 2008 рр., у м. Львові – «З любов’ю до жінки» (2008 р.).


РІЗНІ ПОГЛЯДИ.

Творчість учасників фотоклубу неможливо підігнати під якусь одну тему. Через це клубні фотовиставки – це калейдоскоп художніх уподобань їх учасників. У кожного свої улюблені жанри і сюжети. Хоча, безумовно взаємне спілкування мимоволі сприяє виникненню спільного напрямку у фототворчості і певного „клубного” стилю. Для „9х12” – це своєрідний „фотореалізм” і „жанрове” спрямування більшості знімків (у вузькому значенні терміну „жанр” – як відображення повсякденного життя).

Після підготовки робіт до чергової виставки, виявляється, що серед них зовсім немає знімків із складною комп’ютерною обробкою і трансформаціями. Всі ефекти на кадрах зроблені відомими, ще за „плівкової епохи” засобами – подвійною експозицією, довгою витримкою, синхронізацією спалаху з повільними витримками та інш.

Серед представлених робіт немає знімків-колажів. (Якщо чесно, то в клубі дуже мало людей, які б вправно володіли комп’ютерною обробкою зображень). Кілька авторів взагалі є фанатами традиційних фототехнологій і цілком свідомо не переходять на „цифру”, надаючи перевагу ефектам „живої фотографії”.

Крім технологічного „консерватизму”, учасників клубу об’єднує ще й те, що вони полюбляють сюжети, у яких активно відчувається „світ людей”. Назва нашої першої виставки, що перекладається як: ”Людина і навколо неї” – це фактично творча програма фотоклубу.

фотографы онлайн

Пользователи онлайн (0):
Гости онлайн: 5
Максимальное число пользователей: 31 , 21.03.2011 20:27 | Максимальное число гостей: 950 , 06.04.2016 00:54